Titulní strana Technické a dodací podmínky

Technické a dodací podmínky
k ekologickému WC

Použití:

Na staveništích, při sportovních a kulturních akcích, pod širým nebem, na parkovištích a odpočívadlech silnic a dálnic, v zemědělství, při stánkovém prodeji, na koupalištích, v kempincích atp. – všude tam, kde není napojení na kanalizaci, vodovod ani na elektrickou síť. Typ 06 je určen zejména pro městské parky, historické části města, přírodní rezervace apod. Toalety do interiéru je možné použít v chatách, chalupách, zahrádkářských koloniích, ve staveništních buňkách a dalších objektech.

Popis výrobku:

Typ 05 a typ 05 stavební

  • jedná se o buňku z hliníkového plechu v barvě čokoládově hnědé, všechny kovové díly jsou žárově zinkované

Typ 06

  • jedná se o buňku vyrobenou z materiálu EVERWOOD /věčné dřevo/ v kombinaci s plechem. Tento materiál je vyráběn na základě ekologicky naprosto čisté technologie a nahrazuje tradiční přírodní materiály s mnoha přednostmi – samozhášivé provedení – těžce hořlavý, absolutně nenasákavý, barevně stálý, hygienicky i toxicky naprosto nezávadný. Je snadno omyvatelný a mimořádně odolný vůči klimatickým vlivům.

Dveře buňky jsou vyrobeny z ABS, střecha je laminátová Vnitřní nádrž na biologický odpad je vyrobena ze sklolaminátu, víko je z termoplastu. Nádrž i celá buňka je uzamykatelná.

Ekologický provoz WC je založen na chemické stabilizaci odpadu, která je zajištěna kapalinou QUALICAR EKO (neobsahuje formaldehyd). Použitelnost výrobku je do 0 C, pro zimní provoz je nutno doplnit mrazuvzdornou kapalinu.

Typ 07

  • jedná se o samostatné WC bez opláštění (vhodné do interiéru – větší kapacita)

Typ 08

  • jedná se o samostatné WC bez opláštění (vhodné do interiéru)

Návod na použití ekologicky nezávadné kapaliny

Do nádrže nalijeme podle tabulky k jednotlivému typu ekologicky nezávadnou kapalinu a vodu. Výrobek je připraven k použití.


Qualicar eko Voda Objem nádrže Počet použití
Typ 05 EXTRA 1l 30l 300l cca 600
Typ 06 EXTRA 1l 30l 300l cca 600
Typ 05 0,50l-0,75l 30l 160l cca 400
Typ 06 0,50l-0,75l 30l 160l cca 400
Typ 07 0,50l-0,75l 30l 160l cca 400
Typ 08 0,25l-0,50l 20l 70l cca 150
Typ 05 STAVEB. 1l 30l 340l cca 1200
Typ 05 INVALID. 1l 30l 300l cca 1000

Pro zimní provoz je nutno nahradit vodu nemrznoucí směsí.

Po naplnění nádrže se likviduje obsah fekálií následujícími způsoby:

1/ Vypustit do kanalizace napojené na čističku odpadních vod.

2/ Vyčerpat fekálním vozem nebo fekálním čerpadlem.

3/ U objektů vzdálených od kanalizačních sítí (rekreační chaty apod.) likvidovat jako fekální odpad.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

1/ Před uvedením ekologického WC do provozu odstraňte gumičku zajišťující klapky /kromě typu 08, 05 stavební a 05 inval./

2/ Aby byla zajištěna správná funkčnost výrobku /chemická stabilizace kalů/, je nutno používat ekologické WC k velké i malé potřebě. v případě, že nebude malá potřeba vykonávána, musí být nahrazena vodou.

3/ U typu 07 a 08 před použitím doporučujeme spláchnutí, aby došlo k navlhčení misky.

4/ K desinfekci pisoáru používejte přípravky určené pro tyto účely.

5/ Ekologická WC – interval výměny chemikálie je závislý na okolní teplotě, nejdéle však po 1 měsíci provozu.

NÁVOD NA POUŽITÍ:

Typ 05, 05 EXTRA, 06, 06 EXTRA, 07

Po nalití základní náplně při každém otevření dveří, případně sešlápnutím pedálu, čerpá pumpa přefiltrovanou kapalinu z nádrže do splachovacího zařízení. Splachovací zařízení je uzpůsobeno tak, že při každém použití automaticky otevírá a uzavírá nádrž.

Po naplnění nádrže a odklopení víka je možno obsah fekálií vypustit do kanalizace výpustním ventilem (dodávka na přání zákazníka) nebo vyčerpat (fekálním vozem, případně ručně) a likvidovat výše určenými způsoby. Před naplněním další základní náplní doporučujeme vyčištění nádrže a splachovacího zařízení tímto způsobem:

  • Do nádrže nalijeme 20-30 litrů vody a pomocí nožního pedálu několikrát za sebou celé zařízení propláchneme. Při sešlápnutém pedálu provedeme vypuštění nebo vyčerpání.

Typ 05 stavební

Po nalití základní náplně je toaleta připravena k použití. Po naplnění nádrže cca 1200-1300 použití neboj 1x za měsíc je nutné fekální odpad vyčerpat a nádrž vyčistit. Po nalití základní náplně je výrobek připraven k dalšímu použití.

Typ 08

Po nalití základní náplně se splachování a vyčerpání provádí pomocí zabudovaného ručního kalového čerpadla. Čerpadlo přečerpává přefiltrovanou kapalinu do splachovacího zařízení. Po naplnění nádrže vyjmeme ovládací tyč čerpadla, zvedneme víko nádrže a zajistíme v otevřené poloze. Pomocí rychlospojky odpojíme sací potrubí s filtrem, které vyndáme, filtr oddělíme a sací potrubí zapojíme rychlospojkou na původní místo. Pomocí rychlospojky odpojíme přívod do splachovacího zařízení a zapojíme hadici napojenou na výtokové kolínko, do nádrže přilijeme 20 litrů vody, fekálie promícháme a ručním čerpadlem vyčerpáme. Po vyčerpání doporučujeme přilít dalších 20 litrů vody a obsah vyčerpat, aby došlo k řádnému propláchnutí čerpadla a hadic. Nádrž řádně omyjeme a filtr opláchneme pod tekoucí vodou. Provedeme zpět. přemontování hadic a nasazení filtru, nalijeme základní náplň a výrobek je připraven k dalšímu použití.

Zařízení na mytí rukou

Mytí rukou se provádí čistou vodou pomocí nožního čerpadla. Objem nádrže 40 l čisté vody. Doporučujeme k zařízení na mytí rukou zabudovat dávkovač tekutého mýdla a zásobník na papírové ručníky. Po ukončení používání nebo před začátkem zimního období je nutné na spodní straně čerpadla povolit odvzdušňovací ventil, aby všechna voda vytekla.

Zařízení na mytí rukou čistou vodou je možno zabudovat i dodatečně do všech typů mobilních ekologických toalet firmy Eko Delta.

Ekologické náplně

QUALICAR Eko – neobsahující formaldehyd, schválena ministerstvem zdravotnictví ČR – č.j. HEM-3246-29.1.99/3947. Balení á 1 litr (základní náplň dle typu součástí dodávky)

Náplně pro další použití dodává Eko Delta s.r.o., Zelená 855, Česká Skalice 552 03

Běžná údržba – typy 05, 06 a 07

Po vyčerpání 3 obsahů nádrží doporučujeme vyjmout filtr a propláchnout pod tekoucí vodou, po zimním období 1x ročně promazat tahla ovládání a otočné čepy na spodní straně rámu.

Základní vybavení buňky

Toaleta, pisoár, věšák, zrcadlo, uzamykatelný úchyt na toaletní papír

Vybavení buňky na zakázku

Mincovní zámek, dávkovač desinfekce rukou, osvěžovač vzduchu na dveře, jeřábová oka, zařízení na mytí rukou, zásobník papírových ručníků.

Dodací podmínky

Výrobek je dodáván neobalený. Dodavatel zajišťuje naložení. Dopravu na místo určení zajišťujeme na základě objednávky. Záruční doba je 24 měsíců ode dne expedice. Dodací a technické podmínky a návod k obsluze jsou součástí dodávky ekologických WC.

Výrobky firmy Eko Delta jsou chráněny průmyslovým vzorem.
© 2009 - 2011 Eko Delta | Výroba, prodej a pronájem ekologických WC |  Zelená 855, 552 03 Česká Skalice, info@ekodelta.cz, http://www.ekodelta.cz
Titulní strana  |  Kontakt  |  Objednávka  |   Firma je zapsána v Obchodním rejstříku vedeného Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 2396
Tel: +420 491 453 112  |  Mobil: +420 724 562 777 webdesign Wixtrix